Weryfikacja zwolnienia lekarskiego L4 pracownika przez prywatnego detektywa

Każdy przedsiębiorca zakładając firmę wyznacza określony cel, do którego chce zmierzać. Aby go osiągnąć potrzebny jest zespół zgranych ludzi, który będzie rzetelnie wykonywał zadania zlecone przez pracodawcę, ale również będzie wykazywał się kreatywnością. Czasami jednak „kreatywność“ pracowników nie zna granic, a ponadto posiada negatywny wpływ na relacje między pracownikami i niekorzystnie wpływa na rozwój działalności gospodarczej, a przede wszystkim staje się przedmiotem oszustwa względem pracodawcy. Chcielibyśmy przybliżyć Wam historię managera, który powinien być osobą godną zaufania oraz przykładem dla podwładnych, natomiast jego nieuczciwe postępowanie doprowadziło do skorzystania przez pracodawcę z usług detektywistycznych.

Pracodawcy akceptują usprawiedliwioną nieobecność pracownika na miejscu pracy. Jednakże, gdy ktoś notorycznie uzasadnia swoją niezdolność do pracy zaświadczeniem lekarskim, pracodawca może mieć już pewne obawy, czy nieobecność na stanowisku pracy jest rzeczywiście uzasadniona. Takich właśnie czynności cyklicznie dopuszczał się manager dobrze prosperującej firmy, wzbudzając niepewność pracodawcy co do jego uczciwości.

Dyrektor podejrzewał, że jego pracownik - manager podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim podjął współpracę ze swoim szwagrem w branży budowlanej, jednak nie miał na to żadnych dowodów. W sprawdzenie zasadności przedstawionego zwolnienia postanowił zaangażować innych zaufanych pracowników. Mieli oni głównie za zadanie porozmawiać z podejrzanym pracownikiem, licząc na przyznanie się z jego strony do wykonywania innej pracy zarobkowej w trakcie częstych zwolnień lekarskich L4. Niestety ani podpytywanie, ani nawet krótka obserwacja przez pracowników nie przyniosła żadnych efektów, dlatego też Dyrektor firmy postanowił skorzystać z pomocy biura detektywistycznego Elita.

Pracodawcy często chcą rozwiązywać problemy tanim kosztem. Zamiast zatrudnić do tego osoby kompetentne, najchętniej szukają pomocy „wewnątrz“ firmy myśląc, że to jedynie korzystne dla nich rozwiązanie benicar blood pressure. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że działania niedoświadczonych osób czasami mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. W tym przypadku czynności podjęte przez pracowników jedynie utrudniły pracę prywatnemu detektywowi. Figurant zorientował się, że koledzy z pracy za często podpytują go o jego chorobę oraz dodatkową pracę. Na jego ostrożne zachowanie wpłynął również fakt, że zauważył kolegów z pracy w pobliżu swojego domu i domyślił się, że jest obserwowany.

Nieudolne działania pracowników wynajętych przez Dyrektora spowodowały, że Figurant był bardzo czujny. Prywatny detektyw potrzebował zatem więcej czasu na wykonanie tego zlecenia. Obserwowany musiał nabrać przekonania, że koledzy z pracy już go nie śledzą, ponieważ dopiero wtedy będzie mógł swobodnie wykonywać dodatkową pracę budowlaną.

Pierwsze dni pracy detektywa polegały na obserwacji domu figuranta w określonych przez Zleceniodawcę (dyrektora) godzinach. Obserwowany nie opuszczał posesji, jego rodzina natomiast czasami wychodziła na podwórko oraz na spacery z psem po kameralnym osiedlu domków jednorodzinnych. W ich zachowaniu można było dostrzec coś dziwnego - nerwowo rozglądali się, czy ktoś nieznajomy nie znajduje się wokół domu. Żona figuranta dość często wyjeżdżała swoim samochodem, aczkolwiek nie wzbudzało to większych podejrzeń, gdyż była osobą pracującą. Bywały jednak dni, kiedy wyjątkowo często opuszczała dom a po chwili wracała, tak jakby kogoś gdzieś odwoziła. Detektyw zaczął podejrzewać, że figurant w obawie przed obserwacją mógł chować się w jej samochodzie i w ten sposób niepostrzeżenie opuszczać budynek, jednak nie mając na to pewności pozostał na miejscu obserwacji.

Kolejny dzień działań detektywa przyniósł w końcu jakiś trop. Prywatny detektyw zaproponował swojemu Zleceniodawcy zmianę godzin pracy, co w konsekwencji przełożyło się na zaobserwowanie figuranta opuszczającego swój dom. Obserwowany bardzo uważnie rozglądał się i sprawdzał, czy na pewno nikt go nie śledzi. Detektyw udał się za figurantem zachowując odpowiednią odległość, aby nie zorientował się, że ktoś za nim jedzie.

Droga doprowadziła detektywa na nowe osiedle deweloperskie. Figuranci zaparkowali pod jednym z szeregowych domków i udali się w głąb osiedla. Detektyw nie tracąc czasu na obserwację, postanowił sprawdzić co figurant może robić w takim miejscu. Udając mieszkańca jednego z domków poszukującego ekipy remontowej, chodził od drzwi do drzwi i zbierał informacje o firmach wykonujących tego typu prace na terenie osiedla.

Niestety takie działania nie przyniosły większych korzyści, ponieważ mieszkańcy niezadowoleni z prac remontowych nie chcieli nikogo polecać, albo podawali numery telefonów do zupełnie innych firm. Detektyw nie poddając się szukał informacji dalej, aż w końcu trafił na człowieka, który wprawdzie sam nie korzystał z usług tutejszych ekip, natomiast słyszał, że vis a vis jego mieszkania trwa właśnie remont. Detektyw korzystając z polecenia sąsiada zapukał do wskazanego mieszkania i w tym momencie doszło do bezpośredniej konfrontacji z figurantem. Ubrany był w strój roboczy co świadczyło, że wykonuje prace związane z remontem. Prywatny detektyw swoją obecnością nie wzbudzał najmniejszych podejrzeń u obserwowanego, ponieważ został przedstawiony przez sąsiada.

Chcąc zebrać odpowiednie informacje bezpośrednio od obserwowanego, detektyw po raz kolejny musiał wcielić się w rolę osoby poszukującej ekipy remontowej. Aby być wiarygodnym musiał wypytywać o szczegóły związane z przeprowadzanymi pracami. Wzbudzając zaufanie pracowników budowlanych, dostał pozwolenie na obejrzenie całego mieszkania. Podczas rozmów wyszło również na jaw, że wystawiają faktury niezgodne ze stanem rzeczywistym, aczkolwiek najważniejszą sprawą było udokumentowanie jak figurant wchodzi po drabinie, ponieważ zwolnienie, które przedstawiał swojemu pracodawcy było wystawione przez ortopedę.

Detektyw długo rozmawiał z pracownikami budowlanymi, jednocześnie zastanawiając się co zrobić, aby figurant pokazał jak wykonuje swoją pracę. Jednakże wykonawcy widząc szansę na zyskanie nowego klienta, sami postanowili pokazać jakie stosują metody oraz jak wygląda ich praca. Figurant, chcąc umocować płytę regipsową na suficie, wszedł na drabinę. Aby wzmocnić ten dowód detektyw zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo związane z wychodzeniem po drabinie, na co figurant w odpowiedzi przyznał, że takie czynności wykonuje bardzo często.

Prywatny detektyw zarejestrował wszystkie czynności wysokiej jakości sprzętem ukrytym w ubraniu, które mogły stanowić dowód w rozprawie sądowej. Udało się udokumentować nie tylko sam fakt wykonywania ciężkiej pracy podczas zwolnienia lekarskiego, ale również przyznanie się, że w najbliższym czasie figurant również będzie wykonywał tę pracę pod innym adresem, co było jednoznaczne z zamiarem przedstawienia kolejnego zwolnienia lekarskiego. Zleceniodawca ze zgromadzonego materiału był bardzo zadowolony, jednak trzymał go dla siebie. Postanowił dyscyplinarnie rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem, a jeśli pracownik pozwałby firmę, dopiero wtedy miał zamiar pokazać w Sądzie niezbite dowody na ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.

Pracownik, niejednokrotnie czując się bezkarny, oszukuje swojego pracodawcę. Liczy na to, że jego oszustwa nie wyjdą na jaw. Pracodawcy coraz częściej są uczuleni na uczciwość swoich pracowników, dlatego korzystają z usług detektywistycznych, aby mieć pewność, że osoba którą zatrudniają nie będzie działać w złej wierze. Prywatny detektyw bez problemu udokumentuje wszelkie przejawy nieuczciwości pracownika, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Watch The Asian Connection (2016) Full Movie Online Streaming Online and Download